Zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Pani dyrektor wręczyła nagrody za najlepsze wyniki w nauce. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Ola Świdnicka z klasy I LO (średnia ocen 5,25) i Bartek Drągowski z klasy III TI (średnia ocen 5,4) - oboje zostali wytypowani do stypendium Prezesa Rady Ministrów. :)

Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach i odebrali upragnione świadectwa promocyjne. Informatycy z klasy 2 otrzymali certyfikaty ukończenia kursu IT Essentials w Akademii CISCO. Gratulujemy! :)

Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji :) Do zobaczenia we wrześniu!

zakoczenie roku szkolnego 2015 16 11 20160701 1962376884

Zapraszamy do galerii

16 czerwca uczniowie klasy I LO i klas pierwszych technikum wzięli udział w podchodach językowych Orientierung. Uczestnicy zostali podzieleni na osiem 3 i 4 osobowych grup.
Podchody były świetną zabawą i okazją do powtórzenia i utrwalenia wiadomości z języków obcych, nabytych w bieżącym roku szkolnym.
Zadaniem uczniów było, na podstawie wskazówek w trzech językach, dotarcie do instytucji znajdujących się na terenie Białej Rawskiej oraz rozwiązanie testu składającego się z zadań w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Rozwiązując test uczniowie uzyskiwali punkty za swoją pracę oraz wskazówkę do kolejnego miejsca.
Gra rozpoczęła się w szkole, a zakończyła w cukierni. Uczniowie wykazali zaangażowanie, chętnie rozwiązywali zadania i szukali kolejnych instytucji.
Wykazali się umiejętnością pracy w grupach, a zdobytą w szkole wiedzę wykorzystali w praktyce.
Uczestnicy podchodów, którzy poprawnie rozwiązali testy i najszybciej dotarli do punktu docelowego oraz zdobyli najwięcej punktów to: Ola Świdnicka, Martyna Wieteska i Asia Imiołek z klasy I LO.
II miejsce zajęła drużyna z klasy I TE/TI w składzie: Ada Machałowska, Ola Włodarska, Paulina Dobrosz i Patryk Zys. Miejsce III zdobyli: Magda Piecuch, Iza Bińkiewicz i Ania Wójciak z klasy I TE/TH
Instytucje, które współpracowały ze szkołą i udostępniły swoje pomieszczenia dla nauczycieli i uczniów to: Urząd Gminy Biała Rawska, Centrum Handlowe „Wiatr”, Apteka „Malwa”, Miejska Biblioteka Publiczna, MGOK, Przychodnia „Salus” oraz sklep „Żelazny” gimnazj.
Podchody zorganizowane zostały przez panie: Katarzynę Dawidowicz, Małgorzatę Majewską-Lisowską i Ewelinę Strzelczyk. Dodatkowo swoją pomoc zaoferowali następujący nauczyciele: Dorota Idzikowska, Danuta Kata, Lidia Zys, Joanna Kwiatkowska oraz Andrzej Ziółkowski.

podchody jzykowe orientierung 12 20160621 2048683733

Zapraszamy do galerii

Grupa uczennic uczęszczająca na zajęcia wychowania do życia w rodzinie miała możliwość konfrontacji teorii z praktyką.

Magda Piecuch, Kinga Melon, Anita Zielińska i Ania Fiuczek pod kierunkiem pani Anny Kowalskiej i Doroty Idzikowskiej przygotowały ciekawe spotkanie dla przedszkolaków.

Dziewczyny czytały bajki z morałem a starszaki z zainteresowaniem słuchały. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na zadawane pytania.

Za uważne słuchanie i celne odpowiedzi przedszkolaki otrzymały słodkie co nie co.

Prezentacja multimedialna przygotowana przez Anię i Kingę, którą zaprezentował Patryk Zys była wizualnym dopełnieniem czytanych bajek.

Nasza wizyta bardzo spodobała się przedszkolakom i zostaliśmy zaproszeni na kolejne spotkanie.

niecodzienna lekcja wychowania do ycia w rodzinie 8 20160621 1256097680

Zapraszamy do galerii

Podczas gdy uczniowie klasy 3 technikum kształcącego w zawodzie #technikinformatyk są na praktykach (we Włoszech i nie tylko), ich młodsi koledzy z klasy drugiej przygotowują się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji E.12 (montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych). Praca idzie pełną parą :) trzymamy kciuki za stuprocentową zdawalność egzaminu!

zajcia zawodowe w klasie 2 ti 14 20160609 1835265970

Zapraszamy do galerii