W dniach od 12 do 15 września uczniowie naszej szkoły, wśród których znaczącą większość stanowiła młodzież klas drugich, udali się na wycieczkę krajoznawczo-edukacyjną. Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzali Zamek Książ trasą „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”. Zostali zapoznani z historią zamku zarówno za czasów arystokratycznej rodziny von Hochberg, jak i w trakcie burzliwego okresu II Wojny Światowej. Dużą atrakcję stanowiło przejście przez tunel z okresu wojny, który został wykuty na głębokości aż 15 m pod zamkiem. Drugiego dnia podążali ścieżkami Parku Narodowego Gór Stołowych. Pan przewodnik poprowadził grupę przez labirynt Błędnych Skał do przejścia na Szczeliniec. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów. Najwyższym punktem jest Fotel Pradziada. Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom również przejazd „drogą stu zakrętów”. Tego samego dnia zwiedzili także Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdrój oraz mieli okazję przespacerować się alejami Parku Zdrojowego i skosztować wody mineralnej. Kolejny dzień to wyjazd do Czech i zwiedzanie „Skalnego Miasta” w miejscowości Adrspach. W drodze powrotnej w miasteczku Broumov przewodnik zapoznał młodzież z historią zabytkowego drewnianego kościółka cmentarnego, wzniesionego około 1459 roku. Prawdopodobnie jest to najstarszy istniejący drewniany kościół w Czechach. Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili Wrocław, gdzie spacerowali alejami najstarszego w Polsce ogrodu zoologicznego, podziwiali znajdujące się tam gatunki zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Afrykarium, czyli oceanarium prezentujące ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Na zakończenie młodzież udała się na zwiedzanie Starego Miasta. Po czterech pełnych emocji dniach wszyscy trochę zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń wrócili do Białej Rawskiej. Organizatorami wycieczki i opiekunami młodzieży były panie: Katarzyna Dawidowicz, Krystyna Michałowska-Zys i Renata Potrzebowska.

wycieczka krajoznawczo edukacyjna 12 15092017 1 20170921 1534918282

Zapraszamy do galerii