25 października 2017r. uczniowie klas ogrodniczych i architektury krajobrazu odwiedzili Eko Osadę w Brzozówce. Zostaliśmy powitani przez prezesa fundacji Eko-Osada Brzozówka – Pawła Fijałkowskiego oraz wolontariusza -  Andrzeja Sobczyka. Dowiedzieliśmy się czym jest budownictwo naturalne. Obejrzeliśmy glinianą kopułę oraz mieliśmy możliwość obserwowania jak Pan Paweł pokrywa kopułę urobioną gliną. Następnie Pan Andrzej zaprowadził nas na budowę swojego domu. Ciekawą opowieścią o historii prac związanych z powstawaniem domu zaciekawił nas ekologicznymi rozwiązaniami i postrzeganiem świata z innej perspektywy. Okazało się, że Pan Andrzej jest absolwentem naszej szkoły. Wizyta w eko osadzie minęła nam bardzo szybko i w wesołych nastrojach wróciliśmy na dalszy ciąg lekcji w murach szkoły. 

Autor tekstu: Beata Libera

eko osada brzozowka 1 20171113 1177125344

Zapraszamy do galerii