Pod takim hasłem zorganizowaliśmy w naszej szkole wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych dla uczczenia  99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólny śpiew łączy pokolenia.  W słowach pieśni, ich rytmie, melodii odbijają się  dzieje naszego kraju  oraz wartości, które na przestrzeni wieków przyświecały Polakom. Ideą spotkania było przypomnienie nam wszystkim, czym jest patriotyzm i jak ważne są korzenie naszego narodu.

Na  spotkanie przybyło wielu gości, wśród których znaleźli się pan wiceburmistrz Zbigniew Szcześniak z małżonką, członkowie Bialskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, mieszkańcy Białej Rawskiej i okolic, nauczyciele, rodzice i  uczniowie. Z tej okazji wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Białej Rawskiej przygotowaliśmy zbiór pieśni patriotycznych. Wszystkim uczestnikom spotkania  wręczyliśmy kotyliony.

Pani Dyrektor Jolanta Popłońska  powitała  gości, a spotkanie poprowadzili Julia Woźniak (II LO) i Seweryn Potentas (IV TI). Każda pieśń była poprzedzona krótkim komentarzem historycznym. Wspólnym śpiewom towarzyszył pokaz slajdów, które nawiązywały do treści śpiewanych utworów oraz wymowna dekoracja.

Atmosfera spotkania była bardzo uroczysta. We wspólnym śpiewie pomagał szkolny chórek w składzie: Magdalena Piecuch, Katarzyna Sawicka, Mateusz Tulin, Hubert Pergał, Klaudyna Wieteska, Katarzyna Sypuła, Sandra Tołczyk, Julia Kamińska i Sylwia Strojek. Nad oprawą techniczną czuwali Michał Kołacz i Michał Potrzebowski

Spotkanie przygotowały panie Zofia Olewińska, Joanna Kwiatkowska, Anna Kowalska i Wioletta Machałowska.

Autor tekstu: W. Machałowska.

Autor zdjęć: A. Kowalska

wieczornica patriotyczna 19 20171115 1772017842

Zapraszamy do galerii