Dnia 06.12.2017 uczniowie klasy II LO  pod opieką p. Katarzyny Dawidowicz i p. Małgorzaty Majewskiej- Lisowskiej wybrali się na wycieczkę mikołajkową do Warszawy.

Pierwszym punktem wycieczki była Galeria Sztuki Zachęta. Uczniowie dowiedzieli się czym są dzieła sztuki i sztuka a także wzięli udział w warsztatach, na których stworzyli własne szablony na podstawie fotografii dzieł sztuki. Gotowe szablony zostały pomalowane kolorowymi farbami. Były wspaniałe!

Następnie cała grupa miała okazję obejrzeć wystawy takie jak 'Tęcza Anioła' czy 'Maria Anto'. Pierwsza była wykonana za pomocą różnokolorowych neonów, które układały się w tęczę, napisy czy o prostu stanowiły dodatek do dzieł sztuki. Kolejna wpisał się w surrealizm. Towarzyszyły jej tajemniczość i fantastyka. Każda była zachwycająca i niepowtarzalna. Okazało się, że sztuka nowoczesna niezwykle przemawia nawet do tak młodych ludzi.

Po obejrzeniu arcydzieł uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do Centrum Handlowego Arkadia by obejrzeć film pt.: 'Liga Sprawiedliwości'.

Wszyscy wrócili do domów zmęczeni ale szczęśliwi i z nadzieją, że wkrótce znów wyruszą na podobną wycieczkę.

Autor tekstu: Diana Kłos klasa 2LO

wycieczka mikoajkowa klasa 2lo warszawa 6122017 7 20171213 2068542617

Zapraszamy do galerii