„W hołdzie  „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie bytu niepodległego Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”

Dz.U z 2011 r. Nr 32, poz. 160

13 grudnia 2017 r. 16 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w  IV edycji konkursu Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę. Konkurs objęty jest Patronatem Narodowym  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania wiedzą o Żołnierzach Niezłomnych –Żołnierzach, którzy po latach okupacji hitlerowskiej postanowili dalej walczyć o wolność z kolejną okupacją, tym razem sowiecką.

Do etapu regionalnego konkursu zakwalifikowali się:

I.    Patrycja Glicner - kl. II LO

II.   Monika Gawin – kl. II TE

III. Łukasz Zygmunt – kl. IV TI

IV.  Aleksandra Świdnicka – kl. III LO

Autor tekstu: Joanna Kwiatkowska

konkurs historyczny onierze wykleci obudcie polsk 6 20171220 1838807554

Zapraszamy do galerii