Dnia 07.12.2017 roku klasy III i II Technikum Ogrodniczego wybrały się na wycieczkę mikołajkową do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Stadion Narodowy, najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Zwiedziliśmy trybuny, szatnie piłkarzy i miejsce, gdzie sportowcy mogą się zrelaksować po meczu, a także wyjście, którym piłkarze wychodzą na murawę. Dowiedzieliśmy się między innymi, że cała powierzchnia dachu to blisko 6 hektarów, iglica utrzymująca dach ma 37 metrów długości i waży 100 ton, a każdy z czterech ekranów do niej przymocowany ma po 54 m2. Na koniec naszej wizyty na PGE Narodowym weszliśmy na „taras widokowy”, czyli po prostu na rząd ostatnich trybun, które są już nachylone pod kątem 45o, i podziwialiśmy cały stadion od góry. Następnie udaliśmy się do centrum handlowego „Arkadia”, gdzie po czasie wolnym obejrzeliśmy w kinie komedię „Co wiecie o swoich dziadkach?”. To kontynuacja filmu „Tata kontra tata”. Niektóre, graniczące z fantastyką, sceny wywoływały śmiech na sali. Bawiliśmy się świetnie. Wróciliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i chętni na kolejną wycieczkę. Opiekunowie: Małgorzata Mitko-Lesiak, Lidia Zys, Elżbieta Jankowska i Zofia Olewińska.

Autor tekstu: Michał Bajorek kl. 3TO

wycieczka mikoajkowa klas 2to i 3to 1 20171220 1794345927

Zapraszamy do galerii