„Taki mi się snuje dramat,

Groźny, szumny posuwisty (…)

Bohater w zbrojej, skalisty,

ktoś, jakoby złom granitu,

rycerz z czoła, ktoś ze szczytu (…)

przy tym historia wesoła,

a ogromnie przez to smutna.”

Nasza szkoła już po raz czwarty włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania organizowaną od 2012 roku przez kancelarię Prezydenta RP. 8 grudnia 2017 r. o godz. 9 w świetlicy internatu, odbyła się  IV edycja konkursu „Mistrz pięknego czytania”,  który został zorganizowany przez bibliotekę szkolną oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej Rawskiej. Podstawowym celem naszego przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, kształtowanie kultury czytelniczej uczniów, uwrażliwienie na piękno literatury.

Uczestnicy  konkursu  pięknie odczytali fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, wcielając się w rolę Czepca, Dziennikarza, Panny Młodej, Pana Młodego, Radczyni, Kliminy, Isi, Chochoła, Wernyhory, Gospodarza, Jaśka, Poety.  Prezentacje lektury świetnie uzupełniła dekoracja, oddająca klimat  bronowickiego wesela.

Jurry w sładzie: pani Barbara Szkopińska, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Rawskiej, pan Maciej Szymański, instruktor kulturalno-oświatowy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Rawskiej oraz pani Danuta Kata, nauczycielka języka polskiego ocenili prezentacje uczniów, przyznając: tytuł Mistrza Pięknego Czytania -  Dianie Kłos, uczennicy klasy II LO, drugie miejsce zajął Wojciech Wróbel, uczeń klasy II TI, a miejsce trzecie przyznano Julii Wożniak, uczennicy klasy II LO. Wyróżnienia otrzymali: Hubert Wojtecki uczeń klasy IV TO, Kornelia Śniegucka, uczennica klasy I TE.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne vouchery do wykorzystania w firmie „Selin” ufundowane przez panią Barbarę Szkopińską, dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Rawskiej.
Kolejna edycja Narodowego Czytania w naszej szkole, dowiodła, że klasyka literatury polskiej cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem, a tego typu akcje sprawiają dużą radość naszym czytelnikom i przyjaciołom biblioteki.

Konkurs zorganizowały panie Anna Kowalska i Iwona Strulak.

Autor tekstu: Iwona Strulak.

Autor zdjęć: Anna Kowalska

konkurs mistrz piknego czytania edycja iv 16 20180103 1056478539

Zapraszamy do galerii