13 marca 2018 roku nasi uczniowie: Sylwia Strojek z klasy I LO, Bartłomiej Świdnicki również z klasy I LO oraz Konrad Kurmanowski z klasy I TE, reprezentowali szkołę, podczas powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Jest to konkurs zupełnie inny niż wszystkie inne. Potrzebne wiadomości młodzież zdobywa na własną rękę analizując pytania z lat ubiegłych, oraz często czytając pożarniczą literaturę. Przygotowanie zajmuje sporo czasu, jednak daje bardzo dużo satysfakcji. Konkurs, wzorem lat ubiegłych podzielony był na dwie części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test, w drugiej odpowiadali przed komisją na wylosowane przez siebie pytania. Zakres wiedzy dotyczył przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego.

Po ostatecznych rozgrywkach w grupie szkół ponadgimnazjalnych, nasza uczennica Sylwia Strojek zajęła III miejsce w powiecie.

Serdecznie gratulujemy!!! 

Autor tekstu: Iwona Strulak    

ogolnopolski turniej wiedzy poarniczej 3 20180315 1089903281

Zapraszamy do galerii