W okresie od 15 lutego do 16 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły i osoby z zewnątrz mieli okazję obejrzeć czasową wystawę „Wielka Wojna na Ziemi Rawskiej”, którą udostępniło nam Muzeum Ziemi Rawskiej.

Ekspozycja została przygotowana przez pasjonatów historii, zafascynowanego historią pierwszej wojny światowej mecenasa Jacka Furmańczyka i rawskiego publicystę Artura Guta.

Wystawa jest poświęcona wydarzeniom z historii Rawy i okolicznych gmin w dobie I wojny światowej. Ma na celu upamiętnienie ofiar poniesionych w latach 1914-1915 przez mieszkańców powiatu rawskiego oraz żołnierzy, którzy tu wówczas polegli. Plansze wystawowe przedstawiają najistotniejsze wątki związane z przebiegiem walk w Rawie i okolicach w latach 1914-1915, poparte dokumentami, fotografiami, listami, pracami malarskimi, kartami widokowymi z tamtego okresu.

Wystawa była częścią projektu edukacji historycznej realizowanego przez naszą szkołę, za jej organizację odpowiadały panie Zofia Olewińska i Joanna Kwiatkowska.

Autor tekstu: Zofia Olewińska

wystawa wielka wojna na ziemi rawskiej 2 20180321 1759771564

Zapraszamy do galerii