W dniu 23 marca 2018 r. uczniowie klasy 2 LO wraz z opiekunkami Katarzyną Dawidowicz oraz Małgorzatą Majewską-Lisowską pojechali na wycieczkę dydaktyczną do Oświęcimia do obozu Auschwitz-Birkenau, który stał się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych narodowościach. Pani przewodnik przybliżyła nam historię powstania obozu, okrutne codzienne życie więźniów.

Zwiedziliśmy bloki 4, 6, 7, 11 plac apelowy, krematorium, miejsce straceń więźniów, celę w której zmarł ojciec Maksymilian Kolbe, oddając swe życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka oraz więzienie obozowe. Następnie przejechaliśmy na drugą część zwiedzania do obozu Birkenau, gdzie przeszliśmy drogę więźniów z rampy kolejowej do krematoriów, wysadzonych przez hitlerowców opuszczających obóz. Dziś w tym miejscu znajdują się pozostałości po krematoriach oraz pomnik upamiętniający ofiary hitlerowskich zbrodni.

wycieczka dydaktyczna do owicimia klasa 2lo 9 20180326 1888810750

Zapraszamy do galerii