27 marca 2018 r. w Auli Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej odbyło się spotkanie wielkanocne, podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny „Alleluja - Miłość trwa”.

Program przybliżył wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Motywem przewodnim był Krzyż – symbol zbawienia i przejścia ze śmierci do życia. Piękną recytacją i głębokimi rozważaniami artyści skłaniali do refleksji nad znaczeniem i istotą Świąt Wielkiej Nocy.

Teksty mówione przeplatane były utworami muzycznymi, przy akompaniamencie gitary i fletu. Zebrani goście mogli usłyszeć, m.in. takie utwory jak .„Rozpięty na ramionach”, „Przepraszam”, „Golgoto”.

Program wzbogaciła wielkanocna dekoracja - ukazująca „przejście z ofiary krzyża do wiosny życia”. Na koniec młodzież wręczyła zgromadzonym, wykonane przez siebie, słodkie upominki wielkanocne i karteczki świąteczne z życzeniami:

„Miłości, która jest ważniejsza od wszystkich dóbr,

Nadziei na każdy nowy dzień,

Wiary w drugiego człowieka

oraz

serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.”

Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i uznaniem. Młodzież odebrała gratulacje od biskupa Józefa Zawitkowskiego, władz powiatu oraz zgromadzonych gości.

Nad przygotowaniem programu czuwały: pani Wioletta Machałowska i Joanna Kwiatkowska.

spotkanie wielkanocne w starostwie 25 20180403 1610455209

Zapraszamy do galerii