13 kwietnia 2018 r. w ZSP w Białej Rawskiej po raz kolejny odbył się Szkolny Dzień Ekonomisty. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: pan Jacek Otulak – wicestarosta powiatu rawskiego a także absolwenci naszej szkoły: pani Wioletta Sekrecka wiceprezes d/s handlowych Zarządu Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej, pani Grażyna Szymańska Główna księgowa Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej, pan Łukasz Paczkowski właściciel Biura Rachunkowego, wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Sylwia Piotrowska, studentka Uniwersytetu Łódzkiego, prowadząca jednocześnie działalność gospodarczą. Gościliśmy także uczniów Gimnazjum w Białej Rawskiej wraz z opiekunem panią Agnieszką Kozłowską.

Pan Łukasz Paczkowski przybliżył uczniom charakter pracy księgowego. Pani Wioletta Sekrecka mówiła o funkcjonowanie Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej, o usługach świadczonych przez bank oraz o możliwościach zatrudnienia w banku.

Uczennice naszej szkoły przeprowadziły wywiad z panią Grażyną Szymańską.

Sylwia Piotrowska zachęcała do studiowania na Uniwersytecie Łódzkim, opowiadała
o podjętej pracy zawodowej. Nasi absolwenci dzielili się wspomnieniami z lat szkolnych.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Konkursu Wiedzy Ekonomicznej.
Tytuł najlepszego ekonomisty szkoły otrzymali:

  • Kamil Olszok - uczeń klasy pierwszej
  • Bartosz Tazbir - uczeń klasy drugiej
  • Paulina Dobrosz - uczennica klasy trzeciej
  • Marta Siniarska - uczennica klasy czwartej

Zwycięzcy konkursu oraz wszyscy finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo rawskie oraz Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej.

Dzień ten był okazją do zaprezentowania talentów artystycznych młodzieży Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie oryginalnych prezentacji. Młodzież wykazała się pomysłowością i kreatywnością.

Tekst: nauczyciele przedmiotów ekonomicznych

szkolny dzie ekonomisty 1 20180425 1601338227

Zapraszamy do galerii