16 listopada 2016 r. z inicjatywy naszej biblioteki szkolnej i we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Białej Rawskiej przeprowadzony został konkurs „Mistrz pięknego czytania”.

Konkurs odbył się po raz trzeci i był zainspirowany ogólnopolską akcją Narodowego Czytania, w tym roku „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Celem przedsięwzięcia było: uwrażliwianie na piękno literatury, popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów, propagowanie idei pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej uczniów oraz nawyku czytania dla przyjemności. Laureaci konkursu zostali wyłonieni przez jury w składzie: pani Barbara Szkopińska - Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Rawskiej oraz pan Maciek Szymański - instruktor kultury w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Rawskiej.

Przyznano:

I miejsce oraz Tytuł Mistrza Pięknego Czytania – Aleksandrze Bińkowskiej, uczennicy klasy III TE,

II miejsce – Marcie Siniarskiej, uczennicy klasy III TE,

III miejsce – Patrycji Szewczyk, uczennicy klasy IV TE.

Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Tazbir - uczeń klasy I TE, Kinga Adamczyk - uczennica klasy I LO, Katarzyna Sawicka - uczennica klasy II TE.

W podsumowaniu konkursu jury podkreśliło wysoki poziom prezentacji uczestników. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody – akcesoria komputerowe ufundowane przez dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Rawskiej.

iii edycja konkursu mistrz piknego czytania 17 20161202 2088500431

Zapraszamy do galerii